Změna velikosti písma

27. 11. Xenie

Zítra: René

Elektronická podatelna

Elektronické podání je možné učinit prostřednictvím datové schránky, e-mailové zprávy, níže uvedeného formuláře nebo na technickém nosiči dat (CD, DVD, USB flash). Nosič můžete doručit do podatelny Obecního úřadu Bílčice v úřední hodiny. Na jednom technickém nosiči dat smí být pouze jedno podání a jeho přílohy.

V případě elektronického podání je nutné používat zaručený elektronický podpis a kvalifikovaný certifikát vydávaný akreditovanými poskytovateli certifikačních služeb (§ 11 zákona č. 227/2000 Sb.) Další informace o elektronickém podpisu najdete na www.ica.cz.  Výjimka platí pro fyzické osoby, které nevlastní zaručený elektronický podpis. Takové osoby musí do elektronického podání ke svému jménu a příjmení uvést: "nevlastním zaručený elektronický podpis".

Adresa elektronické podatelny: obec@bilcice.cz

Požadavky na elektronická podání:
Obecní úřad Bílčice akceptuje soubory ve formátech:  *.TXT (prostý text), *.RTF (dokument v textovém standardu RTF), *.PDF (dokument ve formátu Adobe Acrobat), *.DOC a DOCX (dokument MS Word), *.XLS a XLSX (dokument MS Excel). *.ODT nebo *.ODS (dokument Open Office), případně v běžném grafickém formátu. Maximální velikost přílohy pro elektronické podání (mimo technický nosič) je 10 MB.

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Adresa umístění elektronické podatelny:

Obec Bílčice
Bílčice č.p. 61
793 68 Dvorce u Bruntálu

Úřední hodiny pro příjem podání na technických nosičích dat:

Pondělí:  7:00 - 12:00  13:00 - 16:00
Středa: 7:00 - 12:00  13:00 - 16:00

Příjem a zpracování elektronikých podání:

Obdrží-li elektronická podatelna elektronické podání dle výše uvedených parametrů, vyrozumí o tom odesilatele e-mailovou zprávou, odeslanou na adresu uvedenou v podání. Obsah zprávy je dán výsledkem prvotních kontrol e-podání z hlediska čitelnosti, přítomnosti e-podpisu, přítomnosti viru atd. Neprojde-li e-podání některou kontrolou, není e-podatelnou přijato a ve zprávě je pak uveden konkrétní důvod. Vypsány jsou i identifikační údaje e-podání.

Pokud si odesilatel vymíní zaslání zprávy o přijetí podání, elektronická podatelna mu zprávu odešle.

Pokud si odesilatel vymíní, může být další komunikace s obecním úřadem vedena výhradně v listinné podobě.

Po přijetí elektronického podání je provedena autorizovaná konverze do listinné podoby a dokument je zaevidován do spisové služby úřadu. Další postup je již stejný jako u běžného podání.

Zpracování elektronických podání se řídí příslušnými zákonnými normami a standardem ISVS pro provoz elektronických podatelen ve vztahu k používání zaručeného elektronického podpicu (vydal ÚVIS č.016/01.01)

Návštěvnost stránek

147119