Změna velikosti písma

26. 9. Andrea

Zítra: Jonáš

Fulltextové vyhledávání

Aktuality


Novější 1 3

Lékárna ve Dvorcích - provozní doba od 15.9.2021

lekarna Dvorce od 15.9.2021.jpg

 

 

pro více informací klikni na obrázekCeník služeb pro občany v roce 2021

prives vozik.jpg

Na základě usnesení Zastupitelstva obce Bílčice č. 104/2015 platí i pro rok 2021 následující ceník služeb pro občany:

  • zapůjčení přívěsného vozíku                      200,- Kč / den
  • zapůjčení výsuvného žebříku                     100,- Kč / den
  • prodej palivového dříví - samovýroba      200,- Kč / prostorový met


1. dubna 2021 otevíráme dětské hřiště v Bílčicích

detske hriste bilcice od 1.4.2021.jpg Máme pro vás dobrou zprávu - 1.dubna 2021 otevíráme dětské hřiště v Bílčicích.


Pozor, co dáváte do žlutých kontejnerů na plasty !!!

_vyr_41480013-4_01_plastovy_kontejner_1100.jpg Pozor na to, co dáváte do žlutých kontejnerů!.jpg


Jak správně zaplatit daně z příjmů v roce 2021

0001.jpg 0002.jpg


Připomínka povinností platit místní poplatky za odpady, za psy a pozemky na rok 2021

plna penezenka.png

Dovolujeme si upozornit, že od 1.února 2021 mohou občané platit místní poplatek za odpady, za psy, za pronájem pozemků, atd. Platit lze bezhotovostně na účet obce č. 9925771/0100 s příslušným variabilním symbolem.

Místní poplatek za odpady činí 600,- Kč/ rok - variabilní symbol  je 1340 + vaše číslo popisné, např. 134027

Místní poplatek ze psů činí 100,- Kč/psa - variabilní symbol je 1341 + vaše číslo popisné, např. 134127

Pronájem pozemků je individuální dle smlouvy - variabilní symbol 36392131.

Děkujeme.

Více informací o poplatcích najdete na úvodní straně dole v levém modrém rámečkuPojďte třídit jedlé oleje s námi

vánoční A5 TrafinOil-tridimolej.jpg

Vánoční období je neodmyslitelně spojeno s výborným jídlem. Ať už na štědrovečerní tabuli smažíte rybu, kuře nebo bílé klobásky jistě při tom spotřebujete nemalé množství oleje či tuku. Ve fritéze nebo na pánvi ho každoročně použijeme několik litrů a pak přemýšlíme co s ním. Do odpadkového koše? Do toalety? Správná odpověď je za c). DO kontejneru na sběr oleje! Ve vaší obci se nachází popelnice určené po sběr použitých jedlých olejů a tuků. Ať už tedy použijete olej nebo sádlo, odneste tuk do popelnice. Je to skutečně jednoduché, olej slijete do plastové lahve a až půjdete vyhodit balící papíry od dárečků, vezměte plnou láhev sebou. Kde najdete svou nejbližší popelnici se dozvíte na webu tridimolej.cz

Proč je vlastně užitečné olej třídit? Jednak zabráníte ucpání odpadů v domácnosti, stejně jako ucpání celých kanalizačních sítí. Vánoce jsou pro čističky odpadních vod náročné období, protože kromě vody přitéká také obrovské množství olejů a tuků, které ztěžují správné přečištění vody. Náklady na čištění odpadních sítí by se mohly lépe využít jinde. Jedlé tuky a oleje se recyklací také stávají hodnotnou surovinou pro výrobu biopaliv 2. generace a letadlového paliva.Od 12.10.2020 jsou omezeny úřední hodiny Obecního úřadu v Bílčicích

HK0_0935.JPG Od 12.října jsou omezeny úřední hodiny Obecního úřadu pouze na pondělí od 12 do 16 hodin a ve středu od 7 do 12 hodin. Tato úprava platí po celou dobu nouzového stavu, vyhlášeného Vládou ČR. Platby přijímáme pouze bezhotovostně, ostatní záležitosti pouze emailem, telefonicky nebo datovou schránkou. Osobní návštěvy obecního úřadu omezte, prosím, na opravdu nutné záležitosti. Děkujeme za pochopení


Obec Bílčice nabízí novou službu ZDARMA-MOBILNÍ ROZHLAS. Zaregistrujte se k odebírání SMS

mobil.jpg

Obec Bílčice nabízí novou službu ZDARMA - MOBILNÍ ROZHLAS. Registrujte se a budete dostávat zdarma SMS přímo do Vašeho mobilu. Včas se tak dozvíte důležité informace, novinky, co se děje v obci nebo můžete dostat pozvánku na akci.

Zaregistrovat se

 JAK NAKLÁDAT S ODPADEM v době koronavirové pandemie ?

kontejnery6.png

Veškerý odpad (včetně roušek a kapesníků) od osob s potvrzeným onemocněním COVID-19 a v karanténě ukládejte do plastových pytlů a po naplnění jej pevně zavažte. Po dobu karantény odpad netřiďte. Povrch pytle před vložením do popelnice nebo kontejneru dezinfikujte. V případě, že je odpad odkládán do pytle s tloušťkou méně než 0,2 mm, vložte pytel s odpadem ještě do dalšího pytle a teprve až ten vnější dezinfikujte. Dobře zavázané pytle vhazujte pouze do nádoby na směsný komunální odpad.

V žádném případě neodkládejte tyto pytle mimo kontejnery (popelnice), abyste neohrozili zdraví pracovníků TS Bruntál, s.r.o. a ostatních občanů. Po manipulaci s odpady je vždy nutné umýt si ruce mýdlem a vodou, popř. použít dezinfekční gel.

Pro domácnosti, které nejsou v karanténě nebo nejsou přímo infekční, se nic v nakládání s odpady nemění a odpady jsou povinny třídit.

Děkujeme za dodržování pravidel.Novější 1 3

Návštěvnost stránek

127229